ÇAĞIMIZDA İLERLEMEYEN KONULAR

ÇAĞIMIZDA İLERLEMEYEN KONULAR

ÇAĞIMIZDA İLERLEMEYEN KONULAR

İnsanlık, her geçen gün bir keşif ve icat yaparak yoluna devam ederken, düşüncelerin hala geride kalıyor olması gerçekten üzücü bir durum olmaktadır. Her gün teknoloji, sağlık ve tarımda olan ilerlemeler, sıra insanların özel hayatlarına geldiğinde gerici bir tutumla karşı karşıya kalmaktadır. İnsanlar, gelişim yönünden ileride olmakla birlikte, cinsellik hakkında olan düşüncelerinde hala geri kalmaktadır. En basitinden, cinsellik esnasında yaşanan pek çok hastalık, araştırılmadan kendi halinde kalınarak devam eden pek çok kişi bulunmaktadır. Orgazm olamayan ya da erken boşalma sorunu yaşayan, seksten yeteri kadar zevk alamayanlar vs. pek çok rahatsızlığı olan insanlar, bu durumlarını çözüme kavuşturmak yerine kendi aralarında ve kendilerini yıpratarak ilerletmeye devam etmektedirler.

Bu rahatsızlar için satılan sağlık ürünlerinin bulunduğu Sexshoplar Türkiye’nin her yerinde bulunmaktadır. İnsanların, bu olaya gösterdikleri bakış açısı oldukça geride olmakla birlikte, günümüzde okullarda, ek ders olarak verilmeye başlanmıştır. Kendini ve cinsel organını tanıyan her genç, denemek amacıyla ya da meraktan ya da severek bu durumu yaşamaktadır. Böyle durumlar ile birlikte kendini gösteren sorunlar cinsel sağlık ürünleri satan mağazaların açılmasıyla çözüme kavuşacağına satın almaya utanan ve söylemeye bile çekinen insanların sayesinde yine çözüm olamamaktadır.  Bu tür mağazalarda satılan ürünler; cinsel isteksizlik yaşayan bayanlar için istek uyandıran bayanlara özel damlalar, vajinal sorunlara çözüm olacak kayganlaştırıcılar ve erken boşalma konusunda sorun yaşayanlar için geciktirici sprey vs. oluşmaktadır.

Aynı zamanda bu tür mağazalarda, seks sırasında zevk arttırıcı olsun diye fantezi ürünleri de bulunmaktadır. Bunları, tercih eden kişiler, her daim internet siteleri aracılığıyla temin edebilmektedir. İnternet üzerinde açık bulunan pek çok sex shop bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerinde bulunan bu mağazalar, internetten alışveriş yapmanız için çok daha uygundur. Askerlik çağına gelen gençlere bile askerde neyin ne olduğu anlatılmakta ve cinsellik konusunda eğitim verilmektedir. Günümüzde artık çok erken yaşlara indirgenen birlikte olma vakaları, bir yandan da içinizde olan rahatsızlıkları erken yaşta da olsa ortaya çıkmasını ve erken tedavi görmenizi kolaylaştırmaktadır.

ÇAĞIMIZDA İLERLEMEYEN KONULAR

Böyle bir durumda bir Seks Shop’ın, normalden daha fazla talep görmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden bulduğunuz sitelerde ayrıca çevrimiçi bir şekilde tavsiye alacağınız baloncuklar açık olarak bulunmakta ve müşteri temsilcisi, “yardımcı olabileceğim bir şey var mı”diye mesaj göndermektedir. Düzenli bir cinsellik yaşıyorsanız ve her seferinde problemler yaşıyorsanız, bazı cinsel sağlık ürünlerini başucunuzdan eksik etmemeniz gerekmektedir. Çünkü, sağlıksız bir cinsel yaşam, sorunlu bir birlikteliğin ortaya çıkmasına neden olur. Bir erkek ya da bir kadın, problemi yaşayan eşine destek olabilir fakat o da bir yere kadardır. Sonrasında ayrılık rüzgârları essin istemiyorsanız, araştırın, soruşturun ya da doktora gidin ya da bu mağazalardan bilgi alın. Bir şekilde çözüm gelir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir