ÖNYARGILARIMIZI YIKALIM

ÖNYARGILARIMIZI YIKALIM

ÖNYARGILARIMIZI YIKALIM

Cinsellik insanoğlunun varoluş hikayesi kadar eski bir kavramdır. Yemek , içmek kadar gerekli ve doğal bir ihtiyaçtır. Her ne kadar toplumsal değer yargıları denen kurallar ile yozlaştırılmış olsa da hayatımızın tam merkezindedir. Ergenlik çağında “kendini tanıma” dediğimiz kavramla girer hayatımıza. Cinsel tercihlerimiz ve tecrübelerimizle şekillenir. Yasaklanamayacak ve engellenemeyecek kadar gerçek bir ihtiyaçtır.  Seks shoplar işte bu gerçeğe sağlıklı ürünler sunarak hizmet eder.

Toplumumuzun “değer yargıları” gereği kapalı kapılar ardında sağlıksız olarak yaşanan cinselliğin engellenmesine hizmet edebilecek nitelikte bir özelliği bulunur. Sevgi ve aşkla bir araya gelen çiftlerin, yoğun duygularıyla şekillenir; istekle birleşir bedenler. En güzel cinsel ilişki, toz pembe bulutların üzerinde hissi veren duygularla doruk noktaya ulaşılan ve bitmesi istenilmeyen dakikalardan oluşur. Sevgi ve aşk ile kurulan ilk zamanlarda renkli, heyecanlı dakikalarla dolu olan evlilik bir süre sonra iş- ev ekseni içerisinde sıkışan bireyin cinsel yaşamını olumsuz etkiliyor. Heyecan dolu başlayan yeni hayat monotonlaştıkça cinsel yaşam da ona göre monotonlaşıyor. Nesillerin devamı ve bedensel ihtiyaçların giderilebilmesi için gerçekleştirilen bir aktivite haline geliyor. Boşanmaların ve aldatmaların pek çoğu cinsellikte yaşanan sorunlardan ve bilinçsizlikten kaynaklanıyor.  Oysa seksi bilinçli ve isteyerek yapmak, onu bir sanata dönüştürür.   SEXSHOP’ lar, cinsel birlikteliği çeşitli bedensel ve psikolojik sebeplerle sağlıklı yaşayamayan çiftlere de hizmet ederek belki de aile kurumunun devamına hizmet etmektedir.

ÖNYARGILARIMIZI YIKALIM

SEXSHOP larda, cinsel ilişkiden alınan hazzı artırmaya yönelik oyuncak, krem, cinsel eğitim içerikli kitaplar, erotik ürünler, prezervatif, vibratör ve geciktirici gibi cinsel sağlık ürünleri, fantezi giyim, erotik giyim ve fetiş ürünleri bulunur. Bazı SEXSHOP’ larda canlı seks, striptiz gibi cinsel gösteriler de yapılıyor.

SEXSHOP’ lar cinsel hayatı renklendirmek isteyen çiftlerin cinsel fantezi ihtiyaçlarını ve seks oyuncaklarını temin ettikleri yerlerdir. İnsanların hayal ve oyun dünyasına hitap eder.   İnsanların iç dünyasını çeşitli sağlıklı cinsel ürünlerle renklendirir.

SEXSHOP’ larda satılan tüm ürünlerin doğal yapısının korunması ve hijyenik kalması için birçoğunda doğal koruyucu maddeler kullanılmaktadır. Bu da çiftlerin cinsel birlikteliklerinin güvenliği ve sağlığı açısından çok önemlidir.

SEXSHOP toplumda cinselliğe karşı olan utanma ve bastırılma duygularının biraz da olsa azalmasına neden olmuştur.

Seks shop ya da erotik shop dediğimiz dükkanlar, düşünüldüğü gibi basık ya da sadece penceresi olan gizli kapaklı işlerin döndüğü yerler değildir. Aksine müşterisinin hayal dünyasına hitap edecek şekilde dizayn edilmiş, kendini rahat hissetmesini sağlayacak renk ve konforla döşenmiş yerlerdir. Dükkanların tasarım ve dizaynı yapılırken belirli renklerin seçimine özen gösterilir. Kırmızı ve pembe tonlar bu dükkanların vazgeçilmezidir.

 

Bu işi yıllarca profesyonel olarak yapan seks shop işletmecileri kendilerini bir sağlık uzmanı gibi görürler. Bu yüzden temizliğe, düzene ve müşterilerinin konforuna özen gösterirler.

 

Unutulmamalı ki cinsellik yemek, içmek kadar gerekli bedensel  bir ihtiyaç olmasına rağmen, “bedensel ihtiyaç” düzeyinde tutulmaması gereken, sevgiyle, hayallerle, oyunla renklendirilmesi gereken ruhsal ihtiyaçtır. Seks shoplar oyunla ve hayal dünyası ile renklendirilecek sağlıklı cinsel yaşama hizmet eder.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir