Ucuz tatil yapmak

Ucuz tatil yapmak

Ucuz tatil yapmak

Ucuz tatil yapmak,  lüks tatilden vazgeçmek demektir. Yani tatil yapmak istediğiniz yere ulaşımınız kötü, konakladığınız otel, pansiyon veya günlük daireler kötü olacaktır. Fakat bütün bunları bir yana bırakıp, tatil yaptığınız yerde eğlenmeye, eşinizle ve dostlarınıza iyi vakit geçirmeye bakarsanız, geri döndüğünüzde, anlatabileceğiniz çok güzel anılarınız birikmiş olacaktır. Bu yüzden geri döndüğünüzde, ucuz tatil yapmaktan pişman olmadığınızı göreceksiniz. Lüks otel odalarında kalmak, aradığınız her şeyin elinizin altında olması demektir. Bundan dolayı çoğu zaman otelden dışarı çıkmayacaksınız. Ucuz tatilde ise kötü otel odalarında kalmak zorunda kalacağınızdan, otel odasında kalmak istemeyecek ve dışarıya çıkıp bulunduğunuz şehir veya beldeyi tanımaya dışarıda daha çok vakit harcamaya çalışacaksınız. Bu ve bunun gibi etkenlerden dolayı, daha çok eğlenecek ve anılarınızda çoğalacaktır. Kısaca tatiliniz ne kadar ucuz olursa olsun, eğlenceniz o kadar bol olacaktır.

Tatil yolculuğunu da ucuza getirmek mümkündür. Bunun en basit yolu otostop çekmektedir.  Otostop çekerek tatil yapmak istediğiniz yere ulaşmanız mümkün. Fakat burada güvenilirlik çok önemlidir. Karşı taraf ile bir güven bağı oluşturduysanız, bu kişi veya kişilerin evinde kalma imkânınız bile doğabilmektedir. Bu da hem yolculuğu hem de konaklamayı ucuza getirmenize sebep olacaktır.

Yurtdışına ucuz tatil yapmanın en doğru yolu, uzak doğu ülkelerine yapılan seyahatlerden geçmektedir. Bazı uzak doğu ülkelerinde, Türkiye’de 2 yıldızlı otel fiyatına 5 yıldızlı otel bulmak mümkündür.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir